KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12277183
nr 1227 7183
Severin Nilson
(1846-1918), Sverige
Oljemålning, Stuga, signerad. Olja på duk, 41x65 cm
Kondition: krackeleringar
Severin Nilson, född 1846, död 1918, svensk målare och fotograf.
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.500 kr
måndag 7 januari 2019
kl 18:52:36
3/1 01:21:26
Severin Nilson
Läs mer om Severin Nilson